+358 40 137 7495 info@buustiaelamaan.fi

Buusti ry
Kauppaneliö 2
60120 Seinäjoki

Avoinna:
ma–to 9.00–15.00
pe 9.00–14.00

Info puh. 040 137 7495
info@buustiaelamaan.fi

Postiosoite:
PL 348
60101 Seinäjoki

Y-tunnus: 0650483-2

Sähköpostiosoitteet muodossa
etunimi.sukunimi@buustiaelamaan.fi

Tiedustelut

Kuntoutuspalvelut
040 512 3793

Työllistymispalvelut
040 182 9177

Laskutusosoitteet

Nimi: Buusti ry
Y-tunnus: 0650483-2
Verkkolaskuosoite: 003706504832
Välittäjävaihtoehdot: Jos verkkolaskujen välittäjänne on operaattori esim. Itella, Basware yms. välittäjätunnus on 003721291126
Välittäjätunnus: Jos verkkolaskujen välittäjänne on pankki esim. Nordea, Osuuspankki yms. välittäjätunnus on DABAFIHH

Laskussa (myös paperiset laskut) on mainittava palvelun/tavaran vastaanottava yksikkö ja toimitusosoite sekä tilaajan nimi.

Mikäli ette pysty lähettämään laskuja sähköisesti, pyydämme toimittamaan paperiset ostolaskut osoitteella:

Buusti ry
PL 348
60101 Seinäjoki

Yhteydenotto









Hallinto

Kauppaneliö 2
60120 Seinäjoki


Mari Heroja-Anttila

toiminnanjohtaja
040 182 9177


Jaana Palmu

apulaisjohtaja
040 512 3793

Anu Järviniemi
laskutus
040 137 7495

Pirjo Vaajamäki
kirjanpitäjä
040 137 7671

Toimintayksiköt

AAKE

Opintovalmennusyksikkö AAKE
Seinäjoki Kirkkokatu 10
60100 Seinäjoki
040 163 8273

Vastaava ohjaaja Mari Filander
0400 678 274
Pikku-AAKE Seinäjoki
040 686 5455

AAKE KURIKKA

Huovintie 1 B 61300 Kurikka
Vastaava ohjaaja Ellen Koskela
050 574 5664

Fokustuu

Fokustuu-hanke
Kauppaneliö 2 60120 Seinäjoki
Projektipäällikkö 050 575 5656

Fyrrylä

Asumisyksikkö Fyrrylä
Lehtotie 13
60510 Hyllykallio

Vastaava ohjaaja Sari Karhu
040 137 7503
fyrryla@buustiaelamaan.fi

Kellokorpi

Asumisyksikkö Kellokorpi & tukiasunnot
Kellokorventie 8
63300 Alavus
040 357 1510

Vastaava ohjaaja Sirpa Turigin
050 352 7761
kellokorpi@buustiaelamaan.fi

Kotikumpu

Asumisyksikkö Kotikumpu
Terveystalontie 5 C
64900 Isojoki
Vastaava ohjaaja Tomi Malin
040 182 9188
kotikumpu@buustiaelamaan.fi

Louhi

Asumisyksikkö Louhi & tukiasunnot
Louhenkatu 42 60120 Seinäjoki
040 137 7665
Vastaava ohjaaja  Saija Uusimäki
040 586 3004
louhi@buustiaelamaan.fi

Pelttari

Asumisyksikkö Pelttari
Rataskatu 10
60320 Seinäjoki

Vastaava ohjaaja Paula Kultti
040 162 8049
pelttari@buustiaelamaan.fi

Reilu

Yhteisövalmennus Reilu
Kauppaneliö 5
60120 Seinäjoki
Vastaava ohjaaja Sirpa Siltanen
040 357 8581
Keittiö 040 137 7672
reilu@buustiaelamaan.fi

Riihikuja

Asumisvalmennusyksikkö Riihikuja
Riihikuja 11
60320 Seinäjoki
040 517 6717
Vastaava ohjaaja Leena Hannila
040 838 8934
riihikuja@buustiaelamaan.fi

Saunakuja

Saunakujan asumisvalmennusyksikkö & tukiasunnot
Saunakuja 10
60320 Seinäjoki
040 728 9085

Vastaava ohjaaja Jonna Ulvinen
040 137 7668
saunakuja@buustiaelamaan.fi

Tähtiportti

Työhönvalmennusyksikkö Tähtiportti
Väinölänkatu 15
60120 Seinäjoki
Vastaava ohjaaja Satu Mäkelä
040 747 5717
Tutustumiskäynnit 040 123 9875
tahtiportti@buustiaelamaan.fi

Työpankki

Kauppaneliö 2
60120 Seinäjoki
040 506 2325

Villen Tupa

Yhteisövalmennus Ville Tupa
Keskustie 13
61100 Peräseinäjoki
040 682 7887
Vastaava ohjaaja Satu Mäkelä
040 747 5717
villentupa@buustiaelamaan.fi