+358 40 137 7495 info@buustiaelamaan.fi

Fokus

Fokus

FOKUS-hanke toimii Seinäjoen, Ilmajoen, Kauhavan, Lapuan ja Suupohjan alueella. Hankkeessa tehdään tiivistä, moniammatillista yhteistyötä asiakkaan työllistymistä tukevien tahojen kanssa ja koordinoidaan tarvittavat palvelut sekä luodaan niistä tarpeen mukainen palvelukokonaisuus. Hankkeen rahoitus tulee TE-hallinnolta. FOKUS-hankkeen tavoitteena on löytää työtä, opiskelupaikka tai työllistymisen väylä työvalmennuksen keinoin. Työvalmennusta tehdään henkilökohtaisesti asiakkaan kanssa yhdessä: työvalmentaja neuvoo, ohjaa, tukee ja antaa palautetta. Asiakas itse asettaa tavoitteet ja toiveet työvalmennukselle. Asiakkaan suunnitelmaehdotukset päivitetään hankkeessa. ”Sinä päätät, mihin ollaan matkalla ja toimit suunnannäyttäjänä!”

 

Käyntiosoitteet:

Buusti ry
Kauppaneliö 2,
Seinäjoki (käynti Väinölänkadun puolelta)

Ilmajoen kunnantalo,
2.kerroksen kokoustila
Ilkantie 18

Jalasjärvi-talo,
kokoustila
Kirkkotie 4
61600 Jalasjärvi

ent. Jurvan kuntoutuskoti
Viitaharjuntie 6
66300 Jurva

Opintola
Hallintoaukio
61801 Kauhajoki

Linnarakennus
(ent. lentosotakoulun alue)
Loppusuora 22
62200 Kauhava

Kurikan Yrittäjät ry -toimisto
Keskuspuistikko 7
61300 Kurikka

Perusturvakeskus
Liuhtarintie 2
62100 Lapua

Linkit:

Fokus-esite

Yhteystiedot:

Mari Aittoniemi
Projektipäällikkö
Puh. 040 911 3954

Jenna Kansanoja
Työvalmentaja, Seinäjoki, Ilmajoki
Puh. 050 305 5840
jenna.kansanoja@buustiaelamaan.fi

Heli Hakala
Työvalmentaja, Seinäjoki, Ilmajoki
Puh. 040 124 1660
heli.hakala@buustiaelamaan.fi

Pia Tikkaoja
Työvalmentaja, Lapua
Puh. 050 343 3552
pia.tikkaoja@buustiaelamaan.fi

Merja Heikkinen
Työvalmentaja, Suupohja
Puh. 050 347 7888
merja.heikkinen@buustiaelamaan.fi

Kirsi Nelimarkka
Työvalmentaja, Kauhava
Puh. 050 301 0361
kirsi.nelimarkka@buustiaelamaan.fi

Laura Mäki-Reinikka
Työvalmentaja, Kurikka
Puh. 050 358 3451
laura.maki-reinikka@buustiaelamaan.fi